29. Apr 2019

10. studentu konference “Biopsihosociālais modelis medicīnā”

25. aprīlī LU Rīgas Medicīnas koledža sadarbībā ar LU Paula Stradiņa medicīnas koledžu organizēja 10. studentu konferenci “Biopsihosociālais modelis medicīnā”.

Konferenci atklāja LU PSK direktores vietniece pētniecības jautājumos Dagnija Gulbe un LU RMK direktores vietniece studiju darbā Sarmīte Villere. Savās uzrunās, direktores vietnieces, konferences dalībniekus apsveica ar uzdrošināšanos uzstāties publiski un prezentēt savu pētījumu rezultātus, kā arī novēlēja, lai izdodas katrs nākamais pētījuma solis.

Kā pirmā uzstājās Klīniskās un profilaktiskās medicīnas institūta vadošā pētniece, Latvijas Universitātes Medicīnas fakultātes docente – Daiga Šantare ar pētījumu “Uztura izvēli ietekmējošie faktori”.

Konferencē tika apskatītas tādas tēmas kā: “Nemedikamentozās sāpju korekcijas iespējas”, “Ārsta palīgu darba organizāciju ietekmējošie iekšējie faktori Neatliekamajā Medicīniskajā palīdzības dienestā”, “Medikamentu lietošanas motivācija bez ārsta nozīmējuma” u.c.