Sākums

24. Mai 2024

27. maijs- Neatliekamās medicīnas diena

Kas ir Neatliekamās Medicīnas diena?

27. maijs ir diena, kad Eiropā sāka darboties neatliekamā medicīna. Londonā tālredzīgu cilvēku grupa parakstīja Eiropas Neatliekamās medicīniskās palīdzības biedrības dibināšanas aktu. Mērķis bija izveidot sistēmas modeli, lai ikvienam Eiropas pilsonim nodrošinātu profesionālu, kompetentu un, galvenais, savlaicīgu reakciju uz jebkuru dzīvībai, orgānam vai ekstremitātei apdraudošu akūtu stāvokli.

Kāds ir Neatliekamās medicīnas dienas mērķis?

Šīs Neatliekamās medicīnas dienas mērķis ir apvienot pasaules iedzīvotājus un lēmumu pieņēmējus domāt un runāt par neatliekamo medicīnu un neatliekamo medicīnisko palīdzību. Mēs uzskatām, ka ir svarīgi veidot izpratni par vajadzību pēc labi attīstītām, labi sagatavotām un labi organizētām neatliekamās medicīniskās palīdzības sistēmām visā pasaulē, lai palielinātu dzīvildzi un samazinātu invaliditāti pēc jebkāda veida steidzamas vai neatliekamas medicīniskās situācijas.

2024. gada tēma

Neatliekamās medicīnas dienas kampaņa 2024. gadā ir veltīta klimata pārmaiņu ietekmei uz Neatliekamo medicīnu. Kolēģu un pacientu pārliecinošās liecības ir skaidri norādījušas, ka mums ir jārīkojas un jānodrošina tas, lai šai problēmai tiktu pievērsta uzmanība.

Saskaņā ar Pasaules Veselības organizācijas (PVO) datiem klimata pārmaiņas pašlaik ir lielākais drauds cilvēku veselībai. “Klimata pārmaiņas ietekmē cilvēku veselību neskaitāmos veidos, tostarp: noved pie nāves un slimībām, ko izraisa arvien biežāki ekstrēmi laikapstākļi, piemēram, karstuma viļņi, vētras un plūdi, pārtikas sistēmu traucējumi, zoonožu un pārtikas, ūdens slimības, un garīgās veselības problēmas.

Latvijā Neatliekamās medicīnas diena ir īpaši nozīmīga, jo Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests ik dienu saņem simtiem izsaukumu un sniedz neatliekamo palīdzību, glābjot dzīvības un sniedzot atbalstu grūtā brīdī. Šī diena ir iespēja izteikt pateicību tiem, kuri nereti strādā sarežģītos un bīstamos apstākļos, lai palīdzētu citiem❤🚑

#EmergencyMedicineDay

Avots: What is the Emergency Medicine day? – Emergency Medicine Day (emergencymedicine-day.org)

Sadarbības partneri