Jaunumi

07. Mar 2020

4. starptautiskā masāžas olimpiāde “Massage skills 2020”

No 27. 02.  –  28. 02. LU Rīgas Medicīnas koledžā norisinājās jau 4. starptautiskā masāžas olimpiāde “Massage skills 2020”. Tajā piedalījās  14 dalībnieki no 9 izglītības iestādēm, pārstāvot tādas valstis kā Čehija, Lietuva un Latvija.

Masāžas olimpiāde tiek rīkota ar mērķi  vispusīgi pārbaudīt studentu teorētiskās zināšanas un praktiskās iemaņas, attīstīt patstāvīgās izzināšanas prasmes un sniegt iespēju studentiem apliecināt praktiskās iemaņas.

Pirmajā olimpiādes dienā dalībniekiem bija jāpārbauda savas zināšanas, pildot teorētisko zināšanu testu, kā arī jādemonstrē savas prasmes Klasiskajā masāžā. Otrajā dienā dalībnieki pierādīja savas prasmes izvēles masāžā. Šogad dalībnieki bija izvēlējušies demonstrēt tādas masāžas kā – Sporta masāža kājām, Dziļo audu masāža mugurai un kājām, Tonizējoša vibro-akustiskā masāža ar klūgu slotiņām, Relaksējoša dzintaru masāža, Galvas, kakla un roku masāža, Relaksējoša muguras masāža, Thai masāža kājām, Aromātiskā masāža “Raindrop”, Kāju masāža ar stiepšanas elementiem, Slaidinoša limfodrenāžas un celulīta masāža, Sporta masāža mugurai un dziļajiem audiem.

Godalgoto 1. vietu ieguva Sigita Ruginytė no Klaipēdas Valsts koledžas, 2. vietu ieguva LU Rīgas Medicīnas koledžas studiju programmas “Masāža un hidroterapija” 2. kursa students Juris Vītiņš, bet 3. vietu izcīnīja RSU Sarkanā Krusta medicīnas koledžas students Juris Jēgers.

Teorētiskajās zināšanās vislabāk sevi pierādīja  2 studenti: LU P.Stradiņa medicīnas koledžas studente Sanita Prikņa un Paņevežas koledžas students Gedas Sakalauskas.

Kā labākā klasiskajā masāžā, kā arī izvēles masāžā tika atzīta Klaipēdas Valsts koledžas studente Sigita Ruginytė. Atpaliekot tikai par 2 punktiem 2. vietu izvēles masāžā ieņēma LU RMK studente Olga Vlasova.

Kategorijā “The most aesthetic design” uzvarēja LU Rīgas Medicīnas koledžas studente Olga Vlasova, bet kategorijā “The Best in Applied Ergonomics” uzvarēja Klaipēdas Valsts koledžas studente Sigita Ruginytė.

Olimpiādes dalībniekiem bija iespēja ne tikai parādīt savas zināšanas, bet arī apgūt jaunas prasmes piedaloties tādās praktiskajās nodarbības kā “Introduction to tactile massage” (S.Seimane), “Introduction to deep tissue massage” (K.Venckūniene) un “Swedish leg massage with Thai elements”( J.Tengbjerg).

Olimpiāde organizēta sadarbībā ar International Massage Association un  dalībnieku vērtēšanā piedalījās asociācijas dibinātājs Jeppe Tengbjerg.

 

Paldies visiem dalībniekiem, tiesnešiem, līdzjutējiem un olimpiādes organizatoriem!

Foto atskatu skatīt šeit!Massage olimpiad 2020

 

Sadarbības partneri