Jaunumi

21. Sep 2022

Studentu dalība ārvalstu projektā

Rudens ir produktīvs mēnesis Latvijas Universitātes Rīgas Medicīnas koledžā gan studentiem, gan pasniedzējiem.

Augustā aktīvi norisinājās Nordplus projektu Intensīvo kursu plānošanas, lai jau septembrī un oktobrī piedalītos vairākās apmācībās, kuras klātienē norisināsies gan Rīgā, gan ārpus tās.

Kā pirmā, šonedēļ norisinās LU RMK studentu un pasniedzēju dalība Nordplus programmas NordPCC projekta Intensīvo kursu pasākumā, kas vienkopus vieno vairāku Skandināvijas un Baltijas valstu veselības aprūpes studentus, lai multikulturālā gaisotnē detalizētāk apgūtu tēmu                                                     “Patient Centered Care (PCC) in Multicultural Society and its Ethical Implications”.  

Laika posmā no 19.-23.septembrim vairāk kā 20 studenti un pasniedzēji no Latvijas, Lietuvas, Somijas, Dānijas un Īslandes iegūst zināšanas un dalījās pieredzē par pacientu aprūpi starpkultūru kontekstā un ar to saistītiem ētiskiem jautājumiem. Studentiem bija iespēja parādīt savas zināšanas prezentējot zinātniskās publikācijas, kā arī attīstīt savas multikulturālās kompetences, strādājot internacionālajās darba grupās nedēļas garumā. Latvijas studentiem tā ir unikāla iespēja gūt praktisku informāciju un izzināt citu dalībnieku pieredzi gan pacientu aprūpes ētiskajos jautājumos.

Rīgas Medicīnas koledžu šajā projektā pārstāvēja studiju programmas “Ārstniecība” 3.kursa studenti Tims Timijs Kočkers, Aleksandra Žukova, Nellija Kazāka un Kintija Java un pasniedzēja Linda Alondere.

    

Sadarbības partneri