10. Nov 2020

Absolventes atmiņu stāsts.

Koledžas 40 gadu jubilejas ietvaros vēlējāmies uzzināt koledžas/Rīgas 5. medicīnas skolas absolentu iespaidus un atmiņas par studiju laiku. Lūk viens no atmiņu stāstiem ar kuru dalījās Kristīne Ieraga, studiju programmas Māszinības absolvente.

“Par studiju laiku, patiesībā abiem studiju laikiem būtu daudz ko pastāstīt, bet izstāstīšu tikai vienu stāstu.

Sen senos laikos, 1998./1999. mācību gadā, kad es jau mācījos  Rīgas 5. Medicīnas skolas 3.O. kursā, ko audzināja  skolotāja A. Stafecka, mēs, studenti  ieviesām jaunu “Atvērto durvju” norisi. Parasti jau atnāca interesenti, kāds no pasniedzējiem izvadāja pa skolu un atbildēja uz jautājumiem. Mēs piedāvājām  citu konceptu ( toreiz gan, pat tādu vārdu nezināju 😉 )

Interesentus pa skolu izvadā paši studenti, studenti arī stāsta par skolas dzīvi, demonstrē ilustratīvus video un atbild uz jautājumiem.

Un mēs radījām 1. Informatīvo bukletu. Tātad 90’ gadu beigas, knapi iepazīts dators, bet  ir grandioza ideja – vajag informatīvo bukletu par skolu. Maketēšanas iemaņas – nekādas… toties ir normāls datorpasniedzējs, kurs ne tikai mums neatteica palīdzēt, bet arī pats iekrita  azartā. Kā arī atsaucīga administrācija, kura neliedza kopmašīnu bukletu drukāšanai.  Beigās mums sanāca buklets, kas saturēja nopietnu informāciju un nenopietnas bildes. Pieļauju, ka manā arhīvā esošais paraugs jau ir „antikvārs” retums. “