Jaunumi

16. Apr 2024

Absolventu stāsti: Līga Katrīna Linde

Tuvojoties izlaiduma laikam, turpinām absolventu stāstu sēriju, kurā tiek intervēti Latvijas Universitātes Rīgas Medicīnas koledžas absolventi.

Latvijas Universitātes Rīgas Medicīnas koledžas absolvente Līga Katrīna Linde absolvēja koledžu 2021. gadā un ieguva kvalifikāciju Ārsta palīgs. Pēc tam 2022. gadā Līga ieguva kvalifikāciju Neatliekamās medicīnas ārsta palīgs. Intervējām Līgu, lai noskaidrotu, kā un kāpēc viņa izvēlējās tieši LU Rīgas Medicīnas koledžu, ārsta palīga profesiju un, kāda ir viņas profesionālā dzīve pēc absolvēšanas.

 

 

 1. Ar ko nodarbojaties šobrīd?
   
  Pamatā strādāju NMPD un “SIA Med4U” bet tagad esmu uz B lapas, drīzumā dodos bērna kopšanas atvaļinājumā. Kopsummā, NMPD šogad aprīlī aprit 4 darba gadi.
   
 2. Kāpēc jūs izvēlējāties tieši LU Rīgas Medicīnas koledžu?
   
  Primāri, dokumentus iesniedzu 3 koledžās. LURMK bija visdraudzīgākā uzņemšanas atmosfēra, daudz budžeta vietas. Uzrunāja arī Koledžas krāsas. LURMK bija arī tuvāk mājām. Lai gan dzīvoju kopmītnēs, lokācija bija ļoti svarīga. Nostrādāja vairāki faktori.
   
 3. Kāda bija jūsu galvenā motivācija izvēlēties šo studiju virzienu (kādu)? 
   
  Godīgi, vidusskolā nekas daudz neinteresēja, jo interesēja diezgan daudz kas, bet nekas tik ļoti, lai aizrautu. Vienmēr esmu bijusi ”adrenalīn-atkarīgā” persona. Kad pienāca 12.klases beigas, un lēmums bija jāpieņem, izvēlējos Ārsta palīgu programmu. Par šo profesiju pastāvēja stereotips- garas stundas, fiziski smags darbs. Aizgāju, lai pierādītu, ka tik slikti jau nav (Un nav jau arī). Aizgāju, lai pierādītu sev, ka to varu. NMPD ir izcila vieta pieredzei, zināšanām, kolēģiem – kas kļūst par draugiem, izpratnei par pacientiem, cilvēkiem – dzīves kvalitāti. Ir viennozīmīgi vērts. 
   
 4. Kādi bija jūsu lielākie sasniegumi un izaicinājumi studiju laikā?  
   
  Iepazinu fantastiskus pasniedzējus, kurus satiekot izsaukumos, ir fantastiska sajūta būt kolēģi – kolēģim. Studiju laikā ieguvu draugus, pat labākos draugus, bez kuriem ikdiena vairs nav iedomājama. Ar tādiem draugiem neviens izaicinājums nebija par smagu. Izaicinājumu nebija daudz. Daži smagāki studiju kursi, eksāmeni, kvalifikācijas darbs, sertifikācija, bet viss bija izdarāms.
   
 5. Kādas ir jūsu profesionālās intereses un mērķi pēc absolvēšanas?

         Augt zināšanās un pieredzē. Kas to lai zina, kur laiks aizvedīs tālāk.

         6. Kā jūs pielāgojāties pārejai no studiju vides uz profesionālo darba vidi?

        Sāku strādāt studiju laikā. 2 kursā, NMPD, kā med. asistents. Rekomendēju visiem. Tas palīdzēja savilkt mācības ar reālo dzīvi, līdz ar to, vairāki studiju kursi padevās daudz vieglāk.

         7. Kādi ir jūsu ilgtermiņa karjeras mērķi un kā jūs plānojat tos sasniegt?

Vēl kādu laiku palikt NMPD.Ticu, ka dzīve atvērs īstās durvis, kad būs laiks. Ārsta palīgus šobrīd meklē visur. Gan NMPD, gan stacionāros, gan militārajā nozarē, arī privātājos sektoros.  Esmu strādājusi gan valsts sekotrā, gan privātajā, pieredze sāk veidoties darot, tikai laika jautājums, kad atradīšu  īsto vietu tieši sev.
 
Paldies mūsu absolventei Līgai par laika veltīšanu intervijai! Novēlam daudz veiksmi un profesionālos sasniegumus! Lai izdodas! 🙂

Sadarbības partneri