13. Feb 2020

Aizvadīta Ēnu diena koledžā!

Vakar norisinājās  Junior Achievement organizētais karjeras izglītības pasākums skolēniem –  Ēnu diena. Šogad ēnotājus ar dažādām profesijām iepazīstināja 1695 ēnu devēji no visas Latvijas, kopumā piedāvājot 10450 vakances. Skolēnu pieprasītākā nozare šogad – medicīna.

Šogad koledža piedāvāja ēnot tādas profesijas kā Ārsta palīgs, Masieris, Māsa un Optometrista asistents. Vislielākā ēnu interese bija par Ārsta palīga profesiju. Koledžas piedāvātās profesijas ēnoja 30  skolēni no visas Latvijas.

Ēnas iepazinās ar studiju iespējām koledžā, ka arī apskatīja koledžas teorētisko nodarbību auditorijas un praktisko nodarbību kabinetus. Piedalījās praktiskajās nodarbībās, kurās Ārsta palīga ēnas uzzināja par nepieciešamajām prasmēm un zināšanām, kuras nepieciešamas Ārsta palīga ikdienā, pārbaudīja savas prasmes pirmās palīdzības sniegšanā un apguva iemaņas vākummatrača izmantošanā. Māsas ēnas uzzināja par roku tīrību, kā pareizi uzvilkt sterilus cimdus un medicīnas apģērbu, kā arī praktizējās injekciju veikšanā. Masiera ēnas praktiskajā nodarbībā apguva masāžas pamatpaņēmienus, kā arī uzzināja par ergonomikas nozīmi masiera darbā. Optometrista asistenta ēnām bija iespēja veikt acs skrīningu, uzzināt  kā veikt briļļu lēcu apkopi un  kādi ir ieteikumi par pareizu briļļu lietošanu.

Patiess prieks par pieaugošo skolēnu interesi par medicīnu! Ēnām novēlām pacietību un drosmi savu mērķu piepildīšanā!