23. Okt 2019

Gaidāmā konference pulcēs pētniekus no vairāk kā 10 valstīm!

LU Rīgas Medicīnas koledža organizē jau 6. Starptautisko zinātnisko konferenci “Aktualitātes veselības aprūpes izglītības pilnveidē: mūsdienas un nākotne”. Tā norisināsies no 14.-15.novembrim Latvijas Nacionālajā bibliotēkā un LU Rīgas Medicīnas koledžā.

Konference pulcēs pētniekus, nozares speciālistus un studentus ar kopēju mērķi: dalīties pieredzē, iegūt jaunas zināšanas un sadarbības partnerus. Konference ir starpdisciplināra, tādēļ tēmas būs interesantas diskusijām plaša profila speciālistiem – ārstiem, māsām, ārstu palīgiem, psihologiem, rehabilitalogiem un citiem speciālistiem.

Dalību konferencē ir apstiprinājuši dalībnieki no vairāk kā 10 Eiropas Savienības, ASV un citām valstīm.

Konferencē uzstāsies  profesors Eriks Pepers (Erik Peper)  no ASV, kurš ir atzīts eksperts holistiskajā medicīnā un stresa vadībā. Profesors ir Eiropas Bioloģiskās atgriezeniskās saites biedrības prezidents.

Itālijas  d’Annunzio Universitātes profesores  Gabrielas Minciones (Gabriella Mincione) (Itālija) pētījumi ir saistīti ar dažādu faktoru ietekmi uz vairogdziedzera šūnu proliferāciju un transformāciju.

Profesore  Segula Duigulu (Sergul Duygulu) no Turcijas Hacetepes universitātes konferences viesus iepazīstinās ar starptautiski veiktu pētījumu rezultātiem par nepilnīgi veiktas aprūpes problēmām, bet zinātniece Dr. med. Simone Halve no Vācijas dalīsies ar pieredzi par ētikas komisiju darbu Vācijas slimnīcā.

Latvijas zinātnieku pētījumus pārstāvēs Latvijas Universitātes Kardioloģijas un Reģeneratīvās medicīnas institūta vadošais pētnieks  Vilnis Dzērve – Tāluts. Zinātnieks ir veicis būtisku ieguldījumu Latvijas un pasaules sirds un asinsvadu slimību un to riska faktoru epidemioloģiskajos pētījumos.

Ikvienam konferences dalībniekam varētu būt interesants LĀB Ētikas komisijas priekšsēdētāja un veselības aprūpes vadības ārsta Dr. P. Apiņa ziņojums par  pacienta -mediķu attiecību  pārmaiņām un ārsta vietu sabiedrībā un medicīnā.

Bez jau minētajiem – konferencē savus pētījumus prezentēs Somijas, Polijas, Čehijas, Lietuvas u.c. valstu profesionāļi, zinātnieki un studenti.

Konferences mērķauditorija ir veselības aprūpes profesionāļi, ārsti, ārstu palīgi, māsas, ar veselības aprūpi saistītu profesiju studenti, kā arī citi interesenti.

Būsiet mīļi gaidīti!

Vairāk informācijas:  http://www.rmkoledza.lu.lv/lv/konference