11. Dec 2017

HealthPRO intensīvie kursi

Laika posmā no 2017.gada  27. novembra līdz 1. decembrim Latvijas Universitātes Rīgas Medicīnas koledžā norisinājās Nordplus projekta HealthPRO augstskolu tīkla mācībspēku un studentu intensīvie kursi ķirurģisku pacientu aprūpē. Intensīvo kursu ietvaros studenti no Lietuvas un Latvijas prezentēja informāciju par jaunākajām inovācijām un atklājumiem ķirurģijā tieši viņu valstīs, kā arī reprezentēja savu valsts kultūru saviesīgajā “Kultūras un tradīciju vakarā”. Nedēļas garumā, atbilstoši paredzētajai dienas tēmai, dalībniekiem bija iespēja iesaistīties gan praktiskās nodarbībās, gan arī uzklausīt lektorus no Somijas, Lietuvas un Latvijas.  Nedēļas ietvaros bija iespēja noklausīties arī Latvijas vieslektora neatliekamās medicīnas ārsta, ķirurga Dmitrija Sergejeva lekciju “Basic Life Support”.

Intensīvo kursu dalībniekiem tika nodrošinātas arī vizītes Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā (sadarbībā ar slimnīcas galveno māsu Kristīni Bondarevu un kolēģiem), Latvijas Onkoloģijas centra stacionārā (pateicoties galvenajai māsai Intai Lažei un kolēģiem), kā arī Bērnu klīniskās universitātes slimnīcā (sadarbībā ar galveno māsu Bernadetu Legzdiņu un kolēģiem), kur dalībnieki iepazinās ar slimnīcu struktūru un darba organizāciju, veidojot diskusijas un salīdzinot veselības aprūpes modeļus starp valstīm. Intensīvo kursu dalībnieki devās vizītē arī uz SIA Aprūpes biroju, kur, pateicoties Santas Brēdiķes atsaucībai, iepazinās ar uzņēmumu, kas sniedz pacientiem profesionālus veselības aprūpes pakalpojumus viņu ierastajā vidē – mājās. Lai projektu turpinātu, tika apspriesti nākotnes plāniem HealthPRO pojekta ietvaros.

Mācību un arī atpūtas vizīte notika Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejā, kur dalībnieki iepazinās ar medicīnas attīstības gaitu, kā arī uzzināja par Latvijas medicīnas sasniegumiem.

Pateicamies dalībniekiem par piedalīšanos projektā un neaizmirstamo kopā būšanas laiku un piedzīvojumiem visas šīs nedēļas laikā.