Jaunumi

07. Apr 2017

Iegūta 3.vieta Starptautiskajā studentu meistarības konkursā

Laika posmā no 05.04. līdz 06.04.2017 LU Rīgas Medicīnas koledžas 2. kursa Māszinību studenti – Linda Cēsniece, Evita Ružicka, Svetlana Perfilova, Ruta Monajenkova un Romāns Mednis devās uz Daugavpils Medicīnas koledžu, lai piedalītos 2. Starptautiskajā studentu meistarības konkursā. 

Konkursa mērķi bija:

  • dot iespēju izglītojamiem vispusīgi parādīt savas zināšanas, prasmes un iemaņas medicīnā;
  • rosināt izglītojamos radošai un patstāvīgai darbībai;
  • paplašināt izglītojamo redzesloku, kontaktējoties ar citu valstu medicīnas koledžu studentiem;
  • veicināt starptautisko sadarbību starp dažādu valstu medicīnas koledžām.

Šajā konkursā LU RMK komanda „Jaukās Florences 2017” izcīnīja 3. vietu. 2. vietu ieguva Rīgas 1. Medicīnas koledžas komanda „Validus”, bet uzvaras laurus plūca Daugavpils medicīnas koledžas studentu komanda „Cerību vēstneši”. Konkursā kopumā piedalījās 8 komandas no Lietuvas, Armēnijas un Latvijas.

Atbilstoši komandas nosaukumam „Jaukās Florences 2017” tika veidots arī priekšnesums, kurā komanda prezentēja māsas profesiju vēsturiskos pašdarinātos mediķu tērpos. 

Konkursa uzdevumi bija sarežģīti, rosināja uz radošu, patstāvīgu darbību un pārsteidza ar savu dažādību – komandu prezentācijas, anatomijas konkurss, farmakoloģijas konkurss, intravenoza medikamentu infūzija ar perfuzoru, bērnu aprūpes konkurss, desmurģijas konkurss, neatliekamās palīdzības konkurss.  

  Tika vērtēta arī komandas saliedētība, kura mūsu draudzīgajai komandai bija ļoti augstā līmenī, ko novērtēja arī žūrijas pārstāvji, studenti saņēma augstus novērtējumus katrā no konkursiem. Studentiem meistarības konkurss bija Starptautiska mēroga eksāmens, kuru paveica godam.  

LU Rīgas Medicīnas koledža lepojas ar mūsu studentiem, kuri pierādīja savu radošumu, apņēmību, drosmi, zināšanas un prasmes.   

Izsakām pateicību arī lektorei Jeļena Kuzņecovai, kura kopā ar studentiem devās uz meistarības konkursu Daugavpilī, kā arī lektorei B. Avotai un mācībspekiem – Lienītei Dāboliņai, Zanei Dzirkalei, Evijai Lauvai, Viktoram Gorovenkovam, kuri konsultēja studentus un palīdzēja sagatavoties šim konkursam.

 

Sadarbības partneri