13. Nov 2017

Lāčplēša dienas lāpu gājiens

Lāčplēša diena ir piemiņas diena, kuru atzīmē par godu neatkarīgās Latvijas valsts armijas uzvarai pār Rietumu brīvprātīgo armiju jeb tā saukto Bermonta karaspēku, kurš mēģināja iebrukt Rīgā 1919. gada 11. novembrī. Pieminot šo notikumu, Lāčplēša dienā tiek godināta Brīvības cīņās kritušo piemiņa, liekot svecītes pie Rīgas pils mūra un dodoties lāpu gājienā.

Gadskārtējā pasākuma “Brīvības cīnītāju gars cauri visiem laikiem” ietvaros aptuveni 100 cilvēki bija devušies lāpu gājienā no Rīgas Brāļu kapiem līdz Strēlnieku laukumam. Arī LU Rīgas Medicīnas koledžas studenti izrādīja savu patriotisma garu, dodoties šajā lāpu gājienā kopā ar 3 Erasmus programmas studentiem no Portugāles, kuri viesojas koledžā, tādējādi iepazīstinot viņus ar Latvijas vēsturi un tradīcijām.