Jaunumi

16. Nov 2018

LU Rīgas Medicīnas koledža uzsāk jaunu tradīciju – pirmo Akadēmisko lasījumu “100 minūtes zinātnei”!

Pirmais Akadēmiskais lasījums “100 minūtes zinātnei” tika īstenots par godu Latvijas 100.dzimšanas dienai un mūsu koledžas 38.jubilejai.

Pasākumu atklāja koledžas direktore Astra Bukulīte ar lasījumu par Latvijas Universitātes Rīgas Medicīnas koledžas 38 gadiem. Vēsturiski izsmeļošā un faktiem bagātā prezentācijā kolēģi uzzināja daudz nozīmīga par koledžas izaugsmi, studiju procesa  sasaisti ar zinātni, kultūras un tradīciju  attīstību, būtiskiem faktiem par koledžas vēsturi un personībām tajā.  Uzstāšanās noslēgumā A.Bukulīte uzsvēra koledžas pamatvērtības, aicinot darbiniekus līdzsvarot personīgās ambīcijas un koledžas pamatvērtības vienoti strādājot  Valsts  un koledžas attīstībai un labklājībai.

Linda Alondere savā lasījumā emocionāli piesātināti stāstīja par žēlsirdīgo māsu Martu Celmiņu, viņas dzīves gājumu un vērtībām, kas palīdzējušas iedibināt Māszinību izglītību Latvijā. L.Alondere aicināja cienīt Medicīnas māsu kā vērtību, jo citējot Martu Celmiņu: “Žēlsirdīgā māsa ir tā, kas iet tieši pie tautas. Viņa iet klusi, nepamanāmi, neatlaidīgi. Viņas uzdevumiem {..} pievienojas vēl viens – un tas ir lielākais un skaistākais. Šis uzdevums ir mācīt tautu sargāt savu veselību.”

Koledžas jaunāko akadēmisko personālu ar lasījumu par Juglas un Mežciema vēsturi pārstāvēja Ieva Voita. Saistošā stāstījumā, I.Voita pastāstīja par Juglas vēsturiskajiem objektiem, to nozīmi pagātnē un mūsdienās, par Juglas iedzīvotājiem un to likteņiem gadsimtos, kā arī bija veikusi lielu darbu, lai katru objektu pati iemūžinātu un varētu parādīt klātesošajiem.

Pēc lasījumiem notika diskusijas par paveikto un nākotnes ideju plānošana, kuru laikā Daina Voita aicināja turpināt lieliski iesākto tradīciju un 2019.gadā tikties jau uz otro Akadēmisko lasījumu “101 minūte zinātnei”.

 

Sadarbības partneri