04. Okt 2021

LU Rīgas Medicīnas koledžas direktora apsveikums Skolotāju dienā

Kolēģi!

Esam aizvadījuši interesantu gadu. Un šis ir tas gadījums, kad ar vārdu “interesants” apzīmē to, kam nepiestāv vienkāršots apzīmējums – ļoti labs vai ļoti slikts.

Pretēji mūsu vēlmēm SARS CoV2 izraisītā saslimšana – COVID-19 nekur nav pazudusi. Tā nopietni ietekmēja mācību procesu pagājušajā mācību gadā. Taču jau tas vien, ka šogad – turklāt klātienē – varam pulcēties (kaut ievērojot dažus priekšnoteikumus), jo esam vakcinēti, ir kārtējais medicīnas un zinātnes izrāviens.

Izrāviens, ko daudzi vēlētos apstrīdēt, jo dzīve vēl arvien nav atgriezusies tajā ierastajā gultnē, kurā tā ritēja līdz šī vīrusa izraisītajai pandēmijai. Mēs pat nezinām, vai un kad tā atkal tecēs ierasto gaitu. Taču mēs skaidri zinām, ka zinātne — ir risinājums un mūsu darba cēlā misija — cilvēka dzīvības glābšana, visas sabiedrības veselības sargāšana un pacientu aprūpe — nevienam vairs nav jāskaidro.

Pateicos visiem pasniedzējiem, ar kuriem kopā esam sekmīgi sākuši jauno mācību gadu! Šajā laikā meklēti visi pieejamie ceļi, kā turpināt darbu ar studentiem – nākamajiem veselības aprūpes jomas profesionāļiem – iespējami labākajā veidā.

Lielais vairums koledžas pedagogu ir visai unikālā pozīcijā, jo gatavojam paši savus nākamos kolēģus. Attiecības, kuru pamats tiek ielikts studiju laikā koledžā, turpināsies arī, strādājot ar pacientiem slimnīcās, ārstu praksēs, neatliekamajā medicīniskajā palīdzībā, kā arī optometrijā un rehabilitācijā, proti, visās jomās, kur nepieciešami mūsu speciālisti. Bet, kā zinām, šobrīd valsts prasa vairāk un vairāk mūsu audzēkņu.

Noslēgumam teikšu vārdus, kuru autors pat vairs nav zināms – “Kad tālākais ceļš kļūst grūts, to turpina iet tieši izturīgākie.” Būsim izturīgi!

Jūsu

Dr. Aksels Roshofs