26. Nov 2020

LU RMK veiksmīgi īsteno virtuālās mobilitātes!

Novembris ir ne tikai Latvijas Universitātes Rīgas Medicīnas koledžas jubilejas mēnesis, bet arī bagātīgs virtuālo mobilitāšu periods. Šajā mācību gadā mums bija prieks uzņemt jau trešo Erasmus + virtuālo docēšanas mobilitāti. 23. un 24. novembrī lietuviešu pasniedzējs Martynas Ramanauskas no Klaipeda State University of Applied Sciences lasīja tiešsaistes lekcijas studiju programmas Masāža un hidroterapija studentiem. Plašā tiešsaistes mācību programma ietvēra:

1. Augšējo ekstremitāšu pamati klīniskajā kinezioloģijā.

-Osteokinemātika, artrokinemātika, funkcionālā kinezioloģija un augšējo ekstremitāšu patofizioloģija

-Galvenie augšējo ekstremitāšu virsmas anatomijas aspekti atbilstoši muskuļu funkcijām.

– muskuļu aktivitātes izmaiņas (EMG) noteiktu patoloģiju dēļ (pleca trauma, nestabilitāte, kopējā pleca locītavas endoprotezēšana)

2. Pacientu novērtēšana, ārstēšana un traumu novēršana.

-Plecu ortopēdiskās novērtēšanas algoritmi

-Pleca fizioterapija noteiktās patoloģijās

-Pleca profilakses programma portistiem

3. Sporta fizioterapijas galvenie jēdzieni.

-Pierādījumos balstītas sporta fizioterapijas praktiskie aspekti

-Ievainojumu novēršanas algoritmi.

Latvijas Universitātes Rīgas Medicīnas koledža ir priecīga par ļoti produktīvu starptautisko sadarbību ar Klaipeda State University of Applied Sciences, un abas augstākās izglītības iestādes ar nepacietību gaida drīzu fizisko mobilitātšu un citu aktivitāšu atjaunošanu.