28. Apr 2017

Noslēgusies 8. studentu zinātniskā konference

Vakar, 27. aprīlī, Latvijas Universitātes Rīgas Medicīnas koledžā norisinājās 8. zinātniskā studentu konference “Cilvēka normālā un patoloģiskā fizioloģija”, kuru organizē LU Rīgas Medicīnas koledža un LU P. Stradiņa medicīnas koledža.

Konferencē atklāja Dr. Med., RN Rita Konstante no Norvēģijas slimnīcu plānošanas un projektēšanas aģentūras (Norwegian Hospital Construction Agency) ar tēmu “Veselības aprūpes sistēmu ietekmējošie faktori medicīnas māsu izglītības kontekstā”.

Šogad konferencē uzstājas un ar savu pētījumu rezultātiem dalījās 19 studenti no abām koledžām. Konferences laikā klausītāji tika iepazīstināti par tādiem zinātniskajiem pētījumiem kā “Psihoemocionālie riska faktori sociālā darba speciālistu darba vidē”, “Medicīnas darbinieku zināšanas par savu kardiovaskulāro slimību risku”, “Alkohola izraisītas patfizioloģiskas izmaiņas aknās”, “Geriatrisko pacientu aprūpe internā profila nodaļās”, kā arī ar daudziem citiem pētījumiem ar kuriem iespējams iepazīties konferences programmā.

Konferenci noslēdza lektore Angelina Ignatieva no Biala Podlaska augstskolas Polijā ar tēmu “Medicīnas studentu veselības stāvokļa noteikšana”.

Direktores vietnieks zinātnes jautājumos Toms Voits atzīmē: “Ikgadēja konferenču rīkošana starp abām LU medicīnas koledžām ir nopietna un vērā ņemama tradīcija. Pateicoties pavasara studentu konferencei, studentiem ir iespēja iepazīstināt ar savu zinātnisko darbību, apmainīties idejām, dibināt jaunus kontaktus, attīstīt publiskās runas, prezentācijas un pētnieciskās domāšanas prasmes. Priecē, ka ar katru gadu studentu prezentācijas kļūst aizvien kvalitatīvākas. Ar nepacietību gaidu nākamā gada konferenci, kas notiks pie kolēģiem Jūrmalā.”

Ikgadējā studentu zinātniskā konference tiek rīkota ar mērķi nodrošināt pētījumu rezultātu, ideju un domu apmaiņu studentu starpā. Studentu zinātniskā konference notiek kopš 2009. gada.