Jaunumi

19. Nov 2019

Noslēgusies 6. LU RMK Starptautiskā zinātniskā konference “Aktualitātes veselības aprūpes izglītības pilnveidē: mūsdienas un nākotne”

Pagājušajā nedēļā no 14.-15. novembrim norisinājās koledžas organizētā 6. Starptautiskā zinātniskā konference “Aktualitātes veselības aprūpes izglītības pilnveidē: mūsdienas un nākotne”.

Konferenci atklāja koledžas direktore Astra Bukulīte, kura savā uzrunā sacīja: “Esam lepni, ka konferencē piedalās 250 dalībnieki no 12 valstīm, tas norāda par koledžas sasniegtajiem panākumiem un ka koledžai ir nozīmīga loma veselības aprūpes izglītībā.”

“Patiess prieks par 6. starptautiskās zinātniskās konferences norisi tik zīmīgā laikā – Latvijas valsts svētkos, LU simtgadē un Koledžas dzimšanas dienā. LU Rīgas Medicīnas koledža vienmēr izcēlusies ar zinātnisko darbību, kas arī izceļ koledžu citu koledžu vidū” – savā uzrunā sacīja LU rektors Indriķis Muižnieks

Konferences plenārsēdē uzstājās Sanfrancisko Valsts Universitātes (ASV) profesors Eriks Pepers (Erik Peper), kurš ir atzīts eksperts holistiskajā medicīnā un stresa vadībā, G. d’Annunzio Universitātes (Itālija) profesore Gabriela Mincione (Gabriella Mincione), kuras pētījumi ir saistīti ar dažādu faktoru ietekmi uz vairogdziedzera šūnu proliferāciju un transformāciju, kā arī profesore Sergula Duigulu (Sergul Duygulu) no Hacettepes universitātes (Turcija), kura iepazīstināja konferences dalībniekus ar  pētījumu rezultātiem par māsu nepilnīgi veiktas pacientu aprūpes problēmām. Latvijas zinātnieku pētījumus pārstāvēja Latvijas Universitātes Kardioloģijas un reģeneratīvās medicīnas institūta vadošais pētnieks Vilnis Dzērve – Tāluts un LĀB Ētikas komisijas priekšsēdētājs un ārsts  P. Apinis.

Konferencē piedalījās vairāk nekā 250 dalībnieki no ASV, Itālijas, Turcijas, Vācijas, Somijas, Čehijas, Lietuvas, Krievijas, Gruzijas, Igaunijas Grieķijas un Latvijas. Konference pulcēja pētniekus, nozares speciālistus un studentus ar kopēju mērķi: dalīties pieredzē, iegūt jaunas zināšanas un sadarbības partnerus.

Neliels ieskats konferences norisē:

Sadarbības partneri