07. Apr 2017

Pieredzes apmaiņas vizīte Ķīnas Tautas Republikā

No 26.03. līdz 02.04.2017.  LU RMK direktore Latvijas koledžu asociācijas delegācijas sastāvā atradās Pekinā, Ķīnas Tautas Republikā. Vizītes mērķis bija iepazīties ar augstākās izglītības, tai skaitā koledžu, sistēmu Ķīnā kā arī veicināt sadarbību starp Ķīnas augstākās izglītības iestādēm veselības aprūpes studiju virziena programmās.

Vizītes laikā Latvijas delegācija tikās ar Latvijas vēstnieku ĶTR un vēstniecības darbiniekiem. Tikšanās laikā iegūts vēstniecības atbalsts informācijas apzināšanai par iespējamiem turpmākiem sadarbības partneriem. Tika apmeklēta Pekinas Ārzemju Studiju Universitāte (Beijing Foreign Studies University), kurā delegāciju uzņēma universitātes dekāns, prodekāns, kā arī latviešu valodu studējošie studenti. Delegācija tika iepazīstināta ar studiju norisi Galvaspilsētas Fiziskās Izglītības un Sporta Universitātē (Capital University of Phusical Education and Sports), kā arī tikās ar Harbinas pašvaldības ārzemju sadarbības vadītāju.

Darba vizītes rezultātā notikusi pieredzes apmaiņa par sadarbības iespējām ar Ķīnas TR kā lielāko un daudzskaitlīgāko Āzijas valsti, iegūti jauni sadarbības partneri un iniciētas idejas starptautisku projektu izstrādei Erasmus un/vai citās programmās.