30. Sep 2019

Zinātnieku nakts pulcē interesentus no visas Latvijas!

27. septembrī LU Rīgas Medicīnas koledžas studenti ar savām zināšanām dalījās Zinātnieku naktī. Apmeklētāji koledžas stendā varēja noteikt savu veselību skaitļos, mērot asins spiedienu, nosakot skābekļa saturāciju asinīs un ķermeņa masas indeksu. Apmeklētāji varēja iejusties arī medicīnas studenta lomā un veikt injekcijas rokas mulāžā.

Zinātnieku nakts ir Eiropas Komisijas iniciēts un līdzfinansēts pasākums, kas notiek katru gadu septembra pēdējā piektdienā, saistošā veidā skaidrojot zinātnes sasniegumus un ļaujot ielūkoties zinātnisko laboratoriju darba noslēpumos. Šogad Zinātnieku nakts norisinājās vairāk nekā 300 Eiropas pilsētās.

Zinātnieku nakts pasākumus koordinē Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) sadarbībā ar vadošajām Latvijas augstskolām, zinātniskajiem institūtiem un citām ar pētniecību saistītām organizācijām.