Jaunumi

17. Nov 2021

LU RMK direktors sveic Valsts svētkos

Neparasts bijis šis gads gan dažādu ierobežojumu,gan liegumu dēļ. Neparasts arī tādēļ, ka katram izaicinājumam – gribi vai ne – bija jāstājas pretim. Kad izaicinājumi pievarēti, rodas gandarījuma sajūta.

Bieži vien iepriekšējam seko nākamais izaicinājums. Ja tā labi padomā, — vai tas nav spilgts spogulis reālajai dzīvei 21. gs. trešā gadu desmita sākumā?! Gribētos teikt, ka ir gan. Šogad mūsu koledžas studentiem paralēli studijām bija jāiesaistās pacientu aprūpē slimnīcās, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestā un citās ārstniecības iestādēs.

Jau ierasts, ka pasniedzēji studentiem nodod ne tikai savas teorētiskās zināšanas, bet arī ievērojamo praktiskā darba pieredzi, strādājot visdažādākajās ārstniecības, pacientu aprūpes, rehabilitācijas, un sabiedrības veselības jomās. Arī liela daļa studentu darba gaitas uzsāk pat pirmajā kursā, kolīdz sākas klīniskās prakses.

LU RMK 18. novembri sagaidot

Šogad tas vairs nav profesionālās kvalifikācijas un ienākuma jautājums, bet došanās palīgā valstij un sabiedrībai, kad tas visvairāk nepieciešams. Var tikai apbrīnot enerģiju un apņēmību, ar kādu mūsu koledžas    studenti atsaucās aicinājumam uzņemties vēl papildu pienākumus veselības aprūpes iestadēs, kad tās piedzīvoja ārkārtēju pacientu pieplūdumu Covid-19 epidēmijas dēļ.

Mediķim jārēķinās, ka, ārkārtējiem apstākļiem beidzoties un trauksmei noplokot, arī par viņu šā brīža nopelniem aizmirsīs. Tāda ir mūsu maizītes garoza – palīdzēt, kad cilvēkam nelaime. Bet svētkos un priekos cilvēkiem ir citas rūpes un domas prātā. Tomēr katrs pacients, kuram palīdzēts, kurš izglābts, kurš atgriezies sabiedrībā un savā ģimenē, ir cildinājums mūsu darbam! Un tādas lietas nepazūd.

18. novembrī svinam mūsu valsts pasludināšanu jeb proklamēšanu. Ik gadus arvien jauni cilvēki un viņu darbi nodrošina Latvijas pastāvēšanu un attīstību. Paldies kolēģiem, paldies koledžas pasniedzējiem un paldies mūsu studentiem! Paldies katram, kura darbs mūs ceļ, dara veselākus, stiprākus un gudrākus.

Dievs, svētī Latviju!

Jūsu

Dr Aksels Roshofs, LU RMK direktors

Sadarbības partneri